Patricia Vossen schoot met het 115e schot de vogel naar beneden en veroverde daarmee de titel Erekoning.
Patricia Vossen schoot met het 115e schot de vogel naar beneden en veroverde daarmee de titel Erekoning.

Nieuwe koning en erekoning voor Sint-Jorisgilde

Algemeen 140 keer gelezen

SOMEREN - Het Sint-Jorisgilde heeft zaterdag 26 september de nieuwe koning, erekoning en jeugdkoning bepaald. Lenn van Doorn wist na 103 schoten de vogel naar beneden te halen en mag zich de komende twee jaar koning noemen.

De dag begon volgens traditie met een mis in de Lambertuskerk, voorgegaan door gildeheer Stefan Schevers. Na de lunch op de Jorisveste werden de wedstrijden geopend. Aftredend koning Ger Meeuws en erekoning Michiel Malschaert leverden daarbij hun bijbehorende attributen in. Om het erekoningschap streden veertien schutters. Patricia Vossen schoot met het 115e schot de vogel naar beneden en veroverde daarmee de titel. Vervolgens namen tien gildebroeders en -zusters deel aan de strijd om het koningschap. Daarin viel de vogel na het 103e schot van Lenn van Doorn. Hij wordt tijdens zijn koningsperiode bijgestaan door zijn moeder Sandra.

Ook de jeugd kwam in actie. Drie schutters streden om het jeugdkoningschap. Luc Raijmakers uit Lierop veroverde de titel na 59 schoten. Lenn van Doorn, Patricia Vossen en Luc Raijmakers vertegenwoordigen het gilde de komende periode in hun nieuwe functies.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant