
SV Someren wint met ruime cijfers in het Limburgse Susteren
Sport 533 keer gelezenSUSTEREN - SV Someren deed goede zaken op de zompige grasmat van Susteren deze middag. De ploeg van Teun Custers gaf niets weg en scoorde zelf 3 keer. In de eerste helft was Luc Bouwmans trefzeker en in de tweede helft zorgde de ingevallen Luc Van Berlo voor de 0-2 en de 0-3.
De grasmat lag er nog prima bij bij de start van de wedstrijd deze middag. Susteren had wat meer balbezit in de beginfase en hanteerde vooral de lange bal. Someren kwam niet in de problemen en terwijl het hard begon te regenen kreeg het zelf de eerste kans in de 12e minuut. Koen de Louw wist een prima voorzet af te leveren en Tuur van Wetten kwam net iets te kort om een doelpunt te maken. Het regende ondertussen stevig door en het spel werd aan beide kanten slordiger en slordiger. In de 15e minuut was het raak voor Someren. Luc Bouwmans kon een voorzet van Tuur van Wetten onder de doelman door schuiven en zette de 0-1 op het bord. De wedstrijd ging daarna verder met slordig spel aan beide zijden. Het steeds moeilijker bespeelbaar wordende veld zorgde voor veel duels en fysiek spel. Er waren weinig doelkansen tot een omschakelmoment in de 36e minuut. Via Koen de Louw belandde de bal bij Luc Bouwmans. Hij zag de doelman van Susteren ver voor het doel staan, maar zijn poging van grote afstand ging over. Deed Susteren nog iets terug? Jazeker, in de 39e minuut kregen ze een goede kans middels een vrije trap op de 16 meter van Someren. De daaropvolgende hoekschop en poging tot omhaal leverde niets op. Susteren pakte de eerste gele kaart van de wedstrijd in de 43e minuut na een forse overtreding. De vrije trap van Someren gleed door de handen van de doelman en Koen de Louw was er als de kippen bij om de bal binnen te schuiven. Helaas lag daar een verdediger in de weg en gingen we de rust in met een 0-1 voorsprong.
De tweede helft ging van start met dezelfde opstelling als in de eerste helft. Susteren kreeg de eerste kans in de 47e minuut. Een vrije trap op 20 meter van het doel werd door de Somerense muur onschadelijk gemaakt. In de 57e minuut kwam Luc van Berlo in het veld voor Stein Deerns. Hij had precies twee minuten nodig om het net te vinden. Joep Wijnen slingerde de bal naar Luc Bouwmans die vervolgens de bal voor het doel neerlegde. Luc van Berlo was er razendsnel bij om de bal onder de doelman door te tikken, 0-2. Geheel verdiend op dat moment. Kevin van de Voort pakte de eerste gele kaart voor Someren in minuut 62. Een minuut later werd een voorzet van Koen de Louw heel koelbloedig achter de doelman van Susteren geschoten. Het was wederom invaller Luc van Berlo die de trekker overhaalde. 0-3 na een prima doelpunt. Susteren probeerde aan te vallen en liet flinke ruimtes vallen. Someren maakte daar handig gebruik van en moest af en toe opletten dat het uit de duels bleef. In de 67e minuut werd Kevin van de Voort vervangen door Daan Hurkmans. Er gebeurde weinig in het laatste gedeelte van de wedstrijd en Someren kon rustig de wedstrijd uitspelen. Koen de Louw kreeg nog een mooie kans, maar zijn schot ging voor het doel langs. Susteren kreeg nog een vrije trap en een hoekschop in de laatste 10 minuten maar doelman Sil Joosten kon de bal wegwerken en kwam niet in de problemen. In de 88e minuut kwamen Tom Peeters, Teun martens en Stein Kleven nog in het veld voor Tuur van Wetten, Joep Wijnen en Luc Bouwmans. Someren zette nog een keer aan in de allerlaatste minuut maar de ongelukkige vlagger van de tegenpartij (van de 5 keer dat hij moest vlaggen werd hij tweemaal gecorrigeerd door de scheids en driemaal wist hij het niet) zag als enige op en rond het veld buitenspel dus eindigde de wedstrijd met een 0-3 overwinning voor Someren.
Het was een slordige wedstrijd van beide kanten maar Someren maakte het verschil met 3 doelpunten en kwam zelf nooit in de problemen. Het gat tussen Someren op plek 14 en de nummer 8 is maar 5 punten. Na de winterstop gaan de blauw-witten verder met hun jacht op de middenmoot. Een plek waar ze, gezien het voetbal van afgelopen weken, zeker thuishoren. Er staat nog een oefenpot tegen Geldrop op het programma en de eerste competitiewedstrijd in 2026 is op zondag 18 januari tegen de Ster op Sportpark ‘t Hetjen in Stein.





































