
Kunstsmid Darius Verheijden wint eerste prijs in Tsjechië
Algemeen 210 keer gelezenSOMEREN-HEIDE - Kunstsmid Darius Verheijden uit Someren-Heide heeft afgelopen weekend de eerste prijs gewonnen tijdens het internationale smeedevenement Hefaiston in Tsjechië. Verheijden nam samen met twee andere smeden deel aan een wedstrijd waarbij binnen drie uur een kunstwerk moest worden gesmeed.
Tijdens Hefaiston komen jaarlijks kunstsmeden uit verschillende Europese landen bijeen. Naast wedstrijden zijn er exposities met werk van onder anderen kunstsmeden in opleiding, goudsmeden en damastsmeden. Bij de wedstrijd kregen de deelnemers drie uur de tijd om een werk naar eigen keuze te maken. De creaties werden vervolgens beoordeeld door een jury van smeedmeesters. Het werk van Verheijden maakte daarbij indruk: alle juryleden nomineerden zijn creatie, waarna hij de eerste prijs in de wacht sleepte.
Verheijden werkt als kunstenaar onder de naam BSS, Blood, Sweat and Steel. In Someren is zijn werk onder meer bekend van de monumenten die hij smeedde voor de stichting rond het Wehrmachthuisje in Someren-Heide. De prestatie in Tsjechië levert de kunstsmid uit Someren-Heide nu ook internationale erkenning op.


















