Afbeelding

Deelauto wint aan populariteit: aanbod groeit met 15 procent

Algemeen 23 keer gelezen

BRABANT – Het aantal deelauto’s in Nederland is het afgelopen jaar met 15 procent gegroeid. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en mobiliteitsplatform Start met Delen zijn er inmiddels 9.450 deelauto’s beschikbaar, verspreid over 237 gemeenten.

De groei hangt samen met het feit dat steeds minder mensen een eigen auto bezitten. Bijna de helft van de rijbewijsbezitters jonger dan 40 jaar heeft geen eigen auto. Voor hen kan een deelauto een praktisch en voordelig alternatief zijn, bijvoorbeeld voor een dagje uit, een familiebezoek of het vervoeren van grote spullen.

Waar deelauto’s voorheen vooral in steden te vinden waren, neemt het aanbod ook in kleinere gemeenten toe. Gebruikers noemen naast de kostenbesparing vooral de flexibiliteit als belangrijk voordeel. Ook het ontbreken van onderhouds- en vaste kosten speelt een rol. Daarnaast leveren deelauto’s volgens Start met Delen een bijdrage aan een betere leefomgeving. Doordat meerdere huishoudens één auto delen, zijn minder parkeerplaatsen nodig en ontstaat meer ruimte in woonwijken. Een groot deel van de beschikbare deelauto’s is bovendien elektrisch. Via de website van Start met Delen kunnen inwoners bekijken waar zich deelauto’s in hun omgeving bevinden: startmetdelen.nl 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Deelauto wint aan populariteit: aanbod groeit met 15 procent Algemeen 2 uur geleden
Driegemeentepunt bij spoorwegovergang tussen Griendtsveen/Ysselsteijn/Deurne. (Foto: Bianca Teuwsen)
Vakantiefoto van de dag Algemeen 7 uur geleden
Afbeelding
Wildopvang Someren vangt fors meer dieren op: “Al die bekjes voeren is een grote uitdaging” Algemeen 19 uur geleden
Afbeelding
Ernstig ongeval op N612: twee inzittenden bekneld 112 20 uur geleden 1
Afbeelding
Gratis spullen inleveren bij de GRIP-wagen Algemeen 23 uur geleden
Afbeelding
Aangepaste openingstijden milieustraat vanwege hitte Algemeen gisteren

Uit de krant