Op dinsdag 8 april mogen kinderen van 4 tot 12 jaar zaadjes planten in de bibliotheektuin.
Op dinsdag 8 april mogen kinderen van 4 tot 12 jaar zaadjes planten in de bibliotheektuin.

Allerlei activiteiten in Somerense bibliotheek

Algemeen 325 keer gelezen

SOMEREN - Bibliotheek Someren is niet alleen een plek voor boeken, maar ook een centrum voor kennis, ontmoeting en activiteiten voor jong en oud. In de komende weken organiseert de bibliotheek diverse gratis bijeenkomsten, variërend van digitale spreekuren tot workshops en informatieve sessies. Deelname is voor iedereen toegankelijk, ook zonder bibliotheeklidmaatschap.

Donderdag 20 maart is de eerste activiteit. Van 20.00 uur tot 21.00 uur is er een bijeenkomst voor starters op de woningmarkt. Hoe zet je de eerste stap naar een eigen woning? Mark Sanders van de Financiële Wooncoach geeft uitleg over leencapaciteit, verantwoord financieren en de mogelijkheden op de huidige woningmarkt. De bijeenkomst is gratis.

Zaterdag 22 maart is het weer tijd voor het inloopspreekuur energiebesparing. Heeft u vragen over energiebesparing of woningverduurzaming? Tijdens dit gratis spreekuur krijgen bewoners van Someren en omliggende dorpen deskundig advies. Dit inloopmoment vindt elke tweede en vierde zaterdag van de maand plaats. Van 10.00 tot 12.30 uur.

Twee weken later, zaterdag 5 april, staat het gratis Stamboomcafé op het programma. Ontdek uw familiegeschiedenis met hulp van ervaren stamboomonderzoekers van de NGV, afdeling Kempen- en Peelland. Zij laten zien hoe u op internet efficiënt naar uw voorouders kunt zoeken. Tijd: 10.30 tot 12.30 uur. 

Lente voor kinderen

Ook Groei & Bloei Asten-Someren heeft een activiteit op de planning staan in de bieb. Op dinsdag 8 april, van 15.40 tot 16.45 uur, mogen kinderen van 4 tot 12 jaar zaadjes planten in de bibliotheektuin en kunnen zij leren hoe planten groeien. 

Boekjes & Babbels

Een week later, op 15 april, wordt er voor peuters (2 tot 4 jaar) een feestelijke editie van Boekjes & Babbels georganiseerd. Na het voorlezen kunnen de kinderen samen met Sportstuif spelenderwijs bewegen en sporten in het thema van de Koningsspelen.

Meer informatie

Wilt u meer weten over deze of andere activiteiten in Bibliotheek Someren? Kijk op www.bibliotheekhelmondpeel.nl/activiteiten of loop binnen bij de bibliotheek. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Rien Vriens is weer helemaal klaar voor het WK. Om de twee jaar verandert zijn tuin in een waar Oranjewalhalla. (Foto: Hein van Bakel)
WK-poule start vanavond: wie wordt de WK-kenner van Someren en omstreken? Algemeen 11 jun, 16:49
Trainer Tim van Seggelen (m) mag zich samen met zijn ploeg opmaken voor de KNVB Beker. (Foto: Patrick Janssen)
SV Lierop schrijft geschiedenis: rood-witten voor het eerst in KNVB Beker Sport 7 jun, 13:05
Afbeelding
Jubilarissen centraal tijdens Sint Jorisdag Algemeen 5 jun, 13:00
Stichting Triathlon Someren organiseert op zondag 7 juni voor de vijftiende keer de jeugdtriathlon in Someren. (Foto: Patrick Janssen)
Jeugdtriathlon Someren viert 15e editie Algemeen 5 jun, 12:00
Afbeelding
Doe mee met de gratis WK-poule en maak kans op mooie prijzen Algemeen 5 jun, 11:44
Combo Cantorij uit Someren neemt op zaterdag 6 juni deel aan het Middelburg VÓLkorenfestival, (Foto: Luca Engelbracht)
Combo Cantorij treedt op tijdens nationaal korenfestival Algemeen 4 jun, 20:00

Uit de krant